Yurt - Apart - Kiralık Daire Rehberi (2018)

Erkek Öğrenci Yurdu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Erkek-ogrenci-Yurdu-Secimi

Bir Erkek Öğrenci Yurdunu ideal bir yurt haline getiren özellikler nelerdir? Bir Erkek Öğrenci Yurdunda olmazsa olmaz olan şeyler hangileridir?

Bu aslında göreceli bir kavramdır. Çünkü öğrencinin ve velinin beklentileri bu anlamda farklılık gösterebilir.

Ancak bazı şeyler Olmazsa Olmazlar listesinde iken bazıları da Olsa İyi Olur listesine alınabilir.

Dilerseniz madde madde Erkek Öğrenci Yurtlarını konuşalım.

 

Digitürk & D-Smart & TiViBu Üyeliği (Olmazsa Olmaz)

Erkek Öğrenci Yurtları için özellikle hafta sonları Futbol Konuşulan noktalar halini alabilmektedir.

Bu sebeple de Lig TV olmazsa olmazlar arasındadır. Buna ek olarak Şampiyonlar Ligi ve UEFA Kupası gibi maçlar için de D-Smart ve TiViBu ihtiyaçlar listesine girebilmektedir.

 

Kahvaltı & Akşam Yemeği (Olmazsa Olmaz)

Kahvaltı özellikle gençler için oldukça önemli bir öğün. Ve bu öğünün kantinlerde simit çay ile geçiştirilmesi pek de istenen bir durum değil.

Bu sebeple birçok aile Yurt Bakarken kesinlikle Kahvaltı ve Akşam Yemeği sorgulayabiliyorlar.

Hafta İçi öğle yemekleri genellikle dışarıda veya okuldaki yemekhanelerde yeniliyor olmasından dolayı yurtlar tarafından öğle yemeği verilmiyor.

Hafta Sonları ise kahvaltı saatleri biraz daha geç saatlere çekilerek Kahvaltı ve Öğle Yemeği tek seferde halledilebiliyor.

 

Spor Salonu & Sauna (Olsa iyi Olur)

Kız Öğrenci Yurtları genelde öğrenci çekebilmek adına bu hizmeti sunuyor ancak Erkek Öğrenci Yurtlarında genelde bu hizmeti göremiyoruz.

Bu sebeple de yurt bakarken bazı öğrenciler bu özelliğin olduğu yurtları tercih edebiliyor. Bazı öğrenciler ise bu tarz bir talepte bulunmayabiliyorlar.

 

Sosyal Etkinlikler (Olsa İyi Olur)

Son dönemde Öğrenci Çekme Yarışı giderek kızışmaya başladı. Bu sebeple de yurtlar tarafından devamlı bir Kampanya ve İndirim yapılıyor.

Hafta Sonu Kampları, İngilizce Kursları, Yurtdışı tatilleri, Kış Aylarında Kayak Turları gibi birçok aktivitenin yanında Futbol, Basketbol, Tenis Turnuvası gibi sportif faaliyetler ile öğrencilere sosyal anlamda büyük katkılar sağlanabiliyor.

Öğrenciler genelde bu hizmetlere pek takılmıyorlar ancak Kişisel Gelişim anlamında bu etkinliklerin önemi oldukça fazla.

 

Etüt Salonları (Olsa iyi Olur)

Genelde odalarda ders çalışmaya çalışan öğrenciler kalabalık oda yapısına sahip yurtlarda sorun yaşayabilirler.

1-2 Kişilik odası olan yurtlarda pek ihtiyaç duyulmasa da 4 ve 8 kişilik odaları olan yurtlarda Etüt Salonlarına kesinlikle ihtiyaç duyulacaktır.

 

 

Kampüse Servis (Olsa iyi Olur)

Genelde Kız Öğrenci Yurtları için sunulan bu servislerin Erkek Öğrenci Yurtları için de sunulması güzel bir hizmettir. Gerçi birçok öğrenci bu hizmeti kullanmayacaktır ama yine de bu hizmetin var olması bile işe yarar bir pazarlama stratejisi olacaktır.

 

Kantin veya Cafe (Olmazsa Olmaz)

Yurtlardaki Kantin Sistemi aslında öğrencilerin en büyük dostu.

Gece saatlerinde acıkan, akşam atıştırmalık bir şeyler isteyen veya maç izlerken kola yudumlamak isteyen öğrencilerin ilk başvuru noktası yurt içinde yer alan Kafe, Kantin veya Restourant olacaktır.

Eğer bu imkanlar sağlanmıyorsa öğrenci ya dışarıdan alışveriş yapmak için yurttan çıkmak zorunda kalacak yada dışarıdan servis hizmeti veren bir yerden alışveriş yaparak beklemek durumunda kalacaktır.

Bu da zaman konusunda sorun yaşatacaktır.

 

 

Sanal Yurt

2016 yılında faaliyete geçen sitemiz Türkiye sınırları içerisinde faaliyet gösteren Tüm Özel ve Devlet Yurtlarını sizlere ulaştırma gayreti içerisindedir.