Yurt - Apart - Kiralık Daire Rehberi (2018)

Kredi Yurtlar Kurumu – KYK Yurtlarına Öğrenci Kaydı İçin Gereken Belgeler
KYK-Kredi-Yurtlar-Kurumu

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Yurtlarında barınmak isteyen ve gerekli başvuruları yaparak yerleşmeye hak kazanan öğrencilerden Yurda Kayıt aşamasında istenilen Kayıt Evraklarını bir araya getirelim istedik.

2017 yılı için istenilen evraklar şu aşamada aşağıdaki gibidir. Yurda göre bazı dönemlerde değişiklik gösterebilme ihtimaline karşın daha öncesinden yurt ile irtibata geçmenizi öneririz. Bu sayede daha net bir bilgi sahibi olabilirsiniz evraklar hakkında.

Listede yer alan evraklardan bir yada birkaçının bulunmaması durumunda Yurt Kayıt İşlemi yapılmayabilir. Bu sebeple de evrakları Zamanında ve Tam Olarak teslim etmeniz önemlidir.

Son olarak ilk aşamada sizden alınan KYK Ücreti içerisinde hem Yurt Aylık Ücreti hem de Depozito yer almaktadır. Depozito yurttan ayrılmanız durumunda size iade edilir. Tabi yurda bir zarar vermeden ayrılırsanız.

 

KYK Yurtları Tarafından Kayıt İçin İstenen Belgeler

  • Önceliği olanlar için Öncelik Belgesi
  • Güncel – Son 6 ay içinde çekilmiş Vesikalık Fotoğraf (4 veya 6 Adet)
  • Yurt Ücretini yatırdıktan sonra e-Devlet üzerinden alınan Taahhütname çıktısı
  • Öğrenci Belgesi
  • Kimlik Fotokopisi
  • 18 Yaşından Küçükler İçin KYK Aile İzin Onay Belgesi (İndirmek İçin Tıklayınız)

 

 

Sanal Yurt

2016 yılında faaliyete geçen sitemiz Türkiye sınırları içerisinde faaliyet gösteren Tüm Özel ve Devlet Yurtlarını sizlere ulaştırma gayreti içerisindedir.